X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Koperty życia w Zielonej Górze już w styczniu

Data publikacji: 21.12.2017

Od 2 stycznia dostępne będą w Ratuszu, a od 15 stycznia można je będzie znaleźć także u lekarzy rodzinnych. Koperta życia to zapewnienie służbom ratowniczym podstawowych informacji medycznych, zawarte w niej treści mogą uratować życie.


koperta zycia gl.jpg

Władze miasta chcą by mieszkańcy czuli się bezpiecznie. Koperta życia to ważne informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach oraz inne dane przydatne ratownikom niosącym pomoc w sytuacji nagłego zagrożenia życia. 


koperta zycia 2.jpg

Koperta życia skierowana jest głównie do osób starszych, samotnych i schorowanych. Polega na umieszczeniu – w specjalnie przygotowanych kopertach – najważniejszych informacji o stanie zdrowia seniora, przyjmowanych lekach, alergenach, kontaktach do najbliższych oraz szczegółowych danych osobowych. Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne. W zestawie znajduje się również naklejka z informacją, że pacjent posiada „Kopertę życia”. Należy ją umieścić w widocznym miejscu, np. na drzwiach wejściowych do domu lub drzwiach lodówki, aby ratownik medyczny wchodząc do domu lub mieszkania mógł ją bez trudu zauważyć. 

Do dystrybucji trafi 20.000 sztuk zestawów z kopertami. Pakiet zawiera: woreczek strunowy, kartę informacyjną, ulotkę oraz naklejkę. 


naklejka.jpg

Źródło: Urząd Miasta Zielona Góra

idn3573

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603