X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Przesłuchania eliminacyjne do Festiwalu Kolęd

Data publikacji: 12.11.2017

Przesłuchania eliminacyjne do XXIV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek odbędą się 16 grudnia br. w sali Dębnowskiego Ośrodka Kultury.

plakat24.jpg

Spośród 37 ośrodków eliminacyjnych, za naszą wschodnią granicą istnieją trzy – 2 na Ukrainie (w Równem, Żytomierzu) oraz w białoruskich Baranowiczach. Ta liczba jest proporcjonalna do zainteresowania Festiwalem, na który corocznie zgłasza się około 2 tysiące podmiotów wykonawczych (co daje łącznie przeszło 20 tysięcy osób). Dzięki temu jesteśmy największą tego typu imprezą w Polsce, nie tylko wśród przeglądów kolędowych.

Najlepsze zespoły wyłonione w lokalnych eliminacjach przybywają co roku do Będzina (woj. śląskie, diecezja sosnowiecka), nazywanego Stolicą Polskiej Kolędy i tutaj, podczas trzydniowych przesłuchań finałowych, walczą o zaszczytne tytuły i atrakcyjne nagrody. Najciekawsze aranżacje możemy podziwiać podczas wieńczącego każdą edycję Koncertu Galowego, gromadzącego kilkaset widzów i realizowanego z dużym scenicznym rozmachem, o który każdorazowo dbają zaproszeni profesjonalni reżyserzy.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek na trwałe wpisał się w kulturalną mapę Polski. Corocznie przybywa nie tylko chętnych chcących w nim uczestniczyć, ale także przychodzących posłuchać najlepszych wykonań polskich kolęd i pastorałek – tak tradycyjnych, jak i ożywionych nową aranżacją czy też powstałych specjalnie na potrzeby tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

Organizatorami Festiwalu są Fundacja Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek oraz Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Będzinie. Od samego początku Festiwal realizowany jest siłami społecznymi – ponad setka osób (w znacznej części młodzież) poświęca swój czas i wysiłek dla realizacji festiwalowych idei, jakimi są nie tylko umożliwienie amatorskim zespołom publicznej prezentacji swojej twórczości, ale także propagowanie wartości chrześcijańskich, kulturowych i narodowych, których nośnikiem są tradycyjne polskie kolędy i pastorałki. Niech uniwersalne wartości, zawarte w Polskich kolędach, które śpiewają przecież także osoby nie utożsamiające się z Kościołem, utrwalą w nas świątecznego ducha, ożywiając wszystko co dobre, piękne, rodzinne i szlachetne!

Zgłoszenia przyjmowane do 27 listopada 2017 r. 

Termin eliminacji:
16 grudnia 2017 r. 

Miejsce przesłuchańsala Dębnowskiego Ośrodka Kultury

Organizator : Dębnowski Ośrodek Kultury, dyr. DOK – Joanna Rau, ul. Daszyńskiego 20, 74-400 Dębno, tel./fax. (095) 760 23 00, tel. kom.: 509 252 951, tel. dyr.: 0 95 760 03 42, www.dok.org.pl, 
e-mail: biuro@dok.org.pl, dyrektor@dok.org.pl

Osoba odpowiedzialna za przebieg eliminacji: Michał Cholewiński

Rejestracja on-line

Przesłuchania eliminacyjne (I etap) – odbywać się będą w dniach 02-27 grudnia 2017 r. w blisko 40 ośrodkach w Polsce, na Ukrainie i Białorusi.  

Finał Festiwalu odbędzie się w Będzinie w dniach 11-14 stycznia 2018. 

Źródło: Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

idn3521

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603