X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Data publikacji: 05.12.2017

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w związku z tym przypominamy, że poszukiwani są wolontariusze do 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym. 


wosp.jpg

26. Finał WOŚP już w styczniu 2018 r. Cel pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Sprawdź czy możesz zostać wolontariuszem WOŚP?

Chcesz wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w sztabie Sulęcińskiego Ośrodka Kultury? Zgłoś się do biura WOŚP znajdującego się przy ul. Moniuszki 1 – osoba do kontaktu ws. wolontariatu – Katarzyna Nowak. 

Więcej informacji pod numerem telefonu: 95 755 24 77 w godzinach 8:00-16:00. 

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


wolontariusze.jpg

Jak zostać wolontariuszem?

Zgłoś się do sztabu! To właśnie osoby pracujące w Sztabie  zarejestrują Cię w bazie, od nich dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka, czyli wszystkie rzeczy niezbędne do udziału w kweście. Sztab dysponuje ograniczoną liczbą wolontariuszy, dlatego przed złożeniem dokumentów u nich zastanów się dobrze czy faktycznie będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w dniu Finału. Jeśli nie jesteś tego pewien zgłoś się jako wolontariusz pomagający w pracach organizacyjnych Sztabu. 

Jak znaleźć Sztab? Wszystkie dane kontaktowe do Sztabów znajdziesz na stronach WOŚP (lista jest na bieżąco uaktualniana - zostanie zamknięta 1 grudnia). Zanim skontaktujesz się z jednym z nich przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza. Oprócz zasad, które zostały ustalone wewnątrz Sztabu obowiązują Cię wszystkie postanowienia w nim zawarte. 

Musisz pamiętać, że za zbieranie wolontariuszy odpowiedzialny jest Szef Sztabu w związku z tym to on, ma pełną decyzyjność co do tego z kim będzie pracował. Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci.


sztaby.jpg

Jak się zarejestrować?

W tym roku, żeby ułatwić sztabom i kwestującym rejestrację i przekazywanie niezbędnych danych, wprowadzone zostały nowe formy zgłaszania się wolontariuszy. 

Rekrutacja online - wolontariusz ma możliwość zgłoszenia się za pomocą strony: wolontariusze.wosp.org.pl i samodzielnego uzupełnienia formularza zgłoszeniowego. Osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem. Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia musisz udać się do Sztabu aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza. Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone. 

Rekrutacja w sztabie - standardowa, dotychczasowa forma - wolontariusz kontaktuje się ze sztabem i udaje się na spotkanie ze wszystkimi niezbędnymi danymi i swoim zdjęciem.


finalwosp.jpg

 

Ratowanie noworodków celem 26. Finału WOŚP

16 października w Warszawie Jerzy Owsiak w imieniu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ogłosił termin i cel 26. Finału WOŚP. 26. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. 

- W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP - Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje Prezes Zarządu Fundacji.

Więcej informacji na stronie: www.wosp.org.pl

Źródło: SOK oraz materiały promocyjne organizatora WOŚP

Pliki:

Regulamin Wolontariusza - typ: Plik PDF, waga: 343,25 KB

idn3517

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603