X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Młody Monodram Męski

Data publikacji: 06.11.2017

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny Wieczór z monodramem już 17 listopada br. o godz. 19.00.


plakat_monodram_meski.jpg

 

Tym razem na scenie Hydro(za)gadki wystąpią trzej utalentowani mężczyźni młodego pokolenia: Nikodem Mazur, Patryk Rybus i Paweł Ziegler. 

 

CYGAN - Nikodem Mazur
Teatr KOD
Dębno Lubuskie
Scenariusz i reżyseria: Anatol Wierzchowski

Obrazki z życia młodego, utalentowanego Cygana uwikłanego w tradycje romskie i historię Polski z marca 1968 roku. Akcja dzieje się w Białymstoku, gdzie przymusowe osiedlenie zastało rodziny wędrujących cyganów, którzy nie umieli przystosować się do miejskiego życia. 


cygan.jpg

 

EIN VOLK, EIN INTERPRETATION, EIN FÜHRER - Patryk Rybus
Bydgoszcz
Scenariusz i reżyseria: Patryk Rybus

Historia nazisty, który zrozumiał swój błąd i rządzące nim słabości, jednak na rozterki jest już za późno. Pokora i próba tłumaczenia się nic nie zmieni, pozostaje jedynie "uciec". Mieszanie nastrojów i wywołanie u widza zmieszania skutkującego pytaniem "śmiać się, czy płakać?" dobrze oddaje absurd czasów i przewartościowanie wartości, o których mówi bohater. Całość jest wynikiem buntu przeciw jednomyślności, również w interpretacji. Dlatego otwarta forma przedstawienia pozwala podążać jedną z kilku dróg bez względu na to "co autor miał na myśli".


furer.jpg

 

NIECHCIANY - Paweł Ziegler
Teatr Poświęcony
Katowice
Scenariusz i reżyseria: Anonimowy Pochlebca

Monodram jest intymnym i rozpaczliwym wołaniem, które kierujemy do Ojca Narodu. Jest to historia 27-letniego, młodego mężczyzny, który postanawia wyjawić światu skrywaną od lat tajemnicę: jest Jarosławem, synem TEGO Jarosława, a jedyne, na co liczy, to moment, w którym jego ojciec wreszcie przyzna się do ojcostwa i zwyczajnie go zaakceptuje. Po tym geście nastąpi czas pojednania, miłości, a ojciec i syn będą mogli wreszcie połączyć się we wspólnych objęciach. Monodram utrzymany jest w konwencji komediowej, w której na pierwszy plan wysuwa się relacja synowsko-ojcowska, rozgrywająca się na tle wydarzeń politycznych. Historia odrzuconego syna może jednak odkrywać przed widzem treści bardziej uniwersalne, aniżeli głos w publicystyczno-politycznej debacie o nowym kształcie rzeczywistości, w jakiej się wszyscy odnaleźliśmy.


niechciany.jpg

 

Bilety w cenie 10 zł na abilet.pl oraz na godzinę przed spektaklem (tylko w przypadku, jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane).

Więcej informacji o wieczorze tutaj.

Źródło: Zielonogórski Ośrodek Kultury

idn3513

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603