X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Technologiczne dzieciaki

Data publikacji: 26.10.2017

Warsztaty „Technologiczne Dzieciaki” to podróż do świata technologii, robotów i eksperymentów, w którą młodzi Lubuszanie wybiorą się w dniach 12-13 grudnia.


baner.png

W związku z Międzynarodowym Tygodniem Edukacji Informatycznej odbywającym się w dniach 4-10 grudnia 2017 r., Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego serdecznie zaprasza lubuskie dzieci ze szkół podstawowych w podróż do świata technologii, robotów i eksperymentów. 

Celem wydarzenia będzie zapoznanie młodych mieszkańców województwa z najnowszymi technologiami oraz przedstawienie w jaki sposób mogą one nam posłużyć w codziennym życiu, nauce lub w zabawie. Warsztaty będą połączeniem nowoczesnych technologii z twórczą nauką i zabawą. Podczas spotkania dzieci będą miały okazję wzięcia udziału w trzech różnych tematycznie warsztatach, gdzie wspólnie z osobą prowadzącą zajęcia zbudują robota, wykonają doświadczenie, wezmą udział w multimedialnej lekcji, przeprowadzą eksperymenty z suchym lodem, wykonają animację poklatkową.

grafika.jpg

Dzięki akcji uczniowie będą mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami poprzez wspólną, twórczą zabawę i eksperymentowanie. Pomoże to w rozwijaniu wyobraźni oraz kreatywności, pobudzi do poznawania świata, a przede wszystkim nauczy analitycznego i logicznego myślenia.

Warsztatom towarzyszy konkurs plastyczny „Kreatywne Dzieciaki”.


robot1.png

Celem Konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego jest kształcenie umiejętności wykorzystania komputera do zaprojektowania plakatu oraz rozwijanie inwencji twórczej i kreatywności uczniów. 

Do konkursu zgłaszane mogą być prace w dwóch kategoriach:
- kategoria obejmująca klasy I-II Konkurs plastyczny: przygotowanie projektu plakatu pod hasłem „Robot”,
- kategoria obejmująca klasy III-V: przygotowanie projektu plakatu pod hasłem „Technologiczne Dzieciaki” z wykorzystaniem hasła w projekcie. 

Termin przesyłania prac konkursowych do dnia 03.12.2017r. 

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu tutaj.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

idn3507

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603