X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Debiut Poetycki Pro Libris

Data publikacji: 25.11.2017

WiMBP im. C. Norwida zachęca do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu i nadsyłania poetyckiej twórczości. Na teksty oczekuje do końca grudnia 2017 r.


debiut.png

V edycja Konkursu „Debiut Poetycki Pro Libris". Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida kontynuuje dobre tradycje, mając na celu zachęcenie młodych autorów do tworzenia poezji, do rozwoju własnego talentu oraz stworzenie możliwości zaistnienia w regionalnym środowisku literackim poprzez debiut wydawniczy. Nasz partner – Lubuskie Stowarzyszenie Miłośników Działań Kulturalnych Debiut – podobnie jak w ubiegłych latach – i tym razem będzie nas wspierać w tym przedsięwzięciu. 

Liczymy na to, że Konkurs spotka się z zainteresowaniem młodych poetów, tym bardziej, że nagrodą główną jest wydanie w nakładzie 200 egzemplarzy tomiku wierszy Laureata. 

Pozostali autorzy mają szansę na publikację wybranych wierszy w kwartalniku „Pro Libris". Zdarza się, że taka publikacja jest początkiem dalszej współpracy młodych poetów z pismem literacko-kulturalnym. 

W czterech poprzednich edycjach Jury konkursowe wyłoniło zwycięzców:

  • Jakub Rawski w 2010 r., 
  • Andriej Kotin w 2011 r., 
  • Konrad Krakowiak w 2012 r., 
  • Mirosława Szott w 2013 r.

Wiersze zostały opublikowane w starannie wydanych tomikach, opatrzonych komentarzami recenzyjnymi wybitnych znawców literatury lubuskiej. Dotychczasowi laureaci mieli okazję przedstawić swoją twórczość i zaprezentować się szerszej publiczności na wieczorach poetyckich z udziałem środowiska literackiego Zielonej Góry, a także za pośrednictwem lokalnych mediów. 

Szczegóły Konkursu w regulaminie zamieszczonym na stronie prolibris.net.pl

Źródło: WiMBP im. C. Norwida

idn3502

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603