X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

IX Lubuski Kongres Kobiet

Data publikacji: 06.10.2017

Trwa rejestracja na IX Lubuski Kongres Kobiet, który odbędzie się 14 października br. w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego.kongres gB.png

W programie moc atrakcji m.in.: debata z udziałem specjalistów i ambasadorów Województwa Lubuskiego, muzyka na żywo, pokaz mody, wyróżnienia dla liderek, stoiska oraz porady i przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie w Lubuskim Teatrze. 

- Region lubuski jest najbardziej otwarty i tolerancyjny w Polsce. To właśnie tutaj mieszkają najbardziej energiczne i przedsiębiorcze kobiety – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. 

Debata „Kobiety solidarne w działaniu” to jeden z głównych punktów programu kongresu. Rozmawiać będziemy o sukcesach kobiet w działalności społecznej, opiekuńczej i samorządowej oraz o prawach obywatelskich.
W debacie wezmą udział:
- Joanna Brodzik - aktorka, lubuska ambasadorka i prezes Fundacji Opiekun Serca, która działa na rzecz osób niepełnosprawnych; 
- Ewa Minge – najbardziej rozpoznawalna polska projektantka, założycielka fundacji Black Butterflies, która niesie nadzieję i pomoc osobom chorym nowotworowo i przewlekle
- Krzysztof Seweryn Szymański – adwokat, wieloletni dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Zielonej Górze, w latach 2007-2011 Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego 
- Anna Synowiec, adwokatka, radna Sejmiku Lubuskiego. 

Muzykę na żywo zapewni DJ El’mirka – miłośniczka płyt winylowych z Zielonej Góry, współzałożycielka agencji Plug&Play. Zaczynała od kameralnych imprez, dziś jej pseudonim rozpoznawalny jest w Europie. Grywa w liczących się klubach w Polsce i zagranicą. W roku 2017 zagra w katowickim spodku na festiwalu Mayday (największym tego typu wydarzeniu w Polsce). El’mirka jest również pomysłodawczynią i współorganizatorką cyklicznych imprez Babskie GraNie, gdzie muzycznie realizują się zdolne kobiety. 

W pokazie mody – jak co roku - wezmą udział piękne Lubuszanki. Zaprezentują kolekcję marki NowMe, która zadebiutowała w październiku 2014 r. podczas Fashion Week Poland w Łodzi w showroomie. Projektantka kolekcji w większości posługuje się naturalnymi materiałami, których źródło pochodzenia znajduje się w roślinach. Nie stroni również od dzianin sztucznych, używanych także w sportowych kolekcjach największych marek. NowMe od 2016r. przestała stosować produkty odzwierzęce. 

W trakcie kongresu w Sali Kolumnowej zostaną wyróżnione Liderki Lubuskiego Samorządu, wręczone zostaną tytuły Honorowego Obywatela Województwa Lubuskiego i odznaki honorowe za zasługi dla województwa. A bohaterkami będą oczywiście Lubuszanki. 

W holu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego nie zabraknie także stoisk promocyjnych regionu, będą porady (m.in. zdrowotne, joga), działania artystyczne, warsztaty, wystawa zdjęć, pokaz tańca oraz wiele cennych informacji dla Pań. 

Po części głównej przeniesiemy się do Lubuskiego Teatru na przedstawienie „Di, Viv i Rose”. To poruszający, zabawny i bogaty w emocje spektakl o towarzyszkach życia na dobre i złe. Opowiada historię trzech przyjaciółek, które poznamy na scenie i w życiu prywatnym. Studenckie życie, pierwsze miłości, wariackie decyzje. Jak wpływają na ich dalsze życie? To będzie wyjątkowa okazja, by zerknąć „od kuchni” na relacje bratnich dusz na scenie. Kobiet nieprzeciętnych, zabawnych i ciekawych życia. Codzienność ale bez rutyny. Historie pełne śmiechu i wzruszeń.
W rolach głównych Joanna Brodzik, Małgorzata Lipmann i Daria Widawska.


DiVinRose.png

Na Kongres Kobiet zapiszesz się tutaj.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.  

idn3478

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603