X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

V Polski Kongres Przedsiębiorczości

Data publikacji: 10.10.2017

Tej jesieni to Lubuskie stanie się centrum rozmów o przyszłości polskiej gospodarki. Polski Kongres Przedsiębiorczości jest największym mobilnym wydarzeniem biznesowo - gospodarczym w Polsce.


kongres.png

W dniach 26-27 października na Uniwersytecie Zielonogórskim spotka się ponad tysiąc przedstawicieli świata biznesu, polityki, nauki oraz administracji publicznej z całego kraju. Gospodarzem tegorocznej edycji Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości jest Województwo Lubuskie. Motywem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia jest Państwo XXI wieku. Gospodarka oparta na wiedzy.

Nadchodzący Kongres to ponad 25 paneli dyskusyjnych, które obejmą najistotniejsze kwestie związane z rozwojem ekonomicznym i społecznym, m.in. siłą polskich innowacji, szkolnictwem wyższym, energetyką, medycyną, funduszami unijnymi w perspektywie 2014-2020, rynkiem mieszkaniowym w Polsce, współpracą biznesu oraz samorządów, społeczną odpowiedzialnością biznesu, czy komercjalizacją badań. Ważnym punktem Kongresu będzie także debata o przyszłości regionów przez pryzmat inwestycji, cyfryzacji, jak również podjętych inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności.

Kongres to ogromna szansa dla Lubuskiego na zaprezentowanie swojego potencjału. - Przyjrzeliśmy się regionom w Polsce, które mają tendencję wzrostową. Lubuskie jest warte zachodu, żeby przedsiębiorcy z całej Polski przyjechali i zainteresowali się terenami inwestycyjnymi oraz strefami, gdzie mogą otworzyć swoje fabryki, aby wykorzystać swój potencjał. Dodatkowym atutem regionu jest bliskość granicy i ta transgraniczność będzie mocno akcentowana podczas Kongresu. To bardzo duże atuty – wyjaśnił Wojciech Pomarański, prezes Polskiej Agencji Przedsiębiorczości, współorganizatora Kongresu. I dodał: - Wszystkie wskaźniki wskazują na to, że Lubuskie prze do przodu i rozwija się coraz bardziej. Chcemy zainteresować Ziemią Lubuską.

Marszałek Województwa, pani Elżbieta Anna Polak jako jedyna kobieta marszałek wystąpi mi.in. w panelu "Siła kobiet w gospodarce".


111.png

Najważniejszym celem wydarzenia jest stworzenie platformy porozumienia i wymiany doświadczeń dla polskich przedsiębiorców, naukowców i samorządowców. - Ważne jest porozumienie pomiędzy sektorami. Wypracowanie pewnej drogi, którą mogą podążać naukowcy z przedsiębiorcami. Bardzo ważna jest także pomoc regionów, które mogą wspierać tę synergię – wyjaśnił prezes Pomarański.

Podkreślał także, że ten Kongres zapowiada się wyjątkowo, dzięki ogromnemu wsparciu merytorycznemu i organizacyjnego Urzędu Marszałkowskiego. - Do tej pory nie było takiej liczby specjalistów oraz osób znanych, które przyciągają i są potrzebne do promocji – wyjaśnił. - To będzie najlepsza edycja – zapewniła marszałek Elżbieta Anna Polak. – Chcemy, żeby przedsiębiorcy wykorzystali ten Kongres, aby ich zainspirował, żeby był to silny impuls – dodała.

 

W skład Rady Programowej Kongresu wchodzą: 

- Elżbieta Anna Polak - Marszałek Województwa Lubuskiego

- Dariusz Rosati - poseł do Parlamentu Europejskiego

- dr hab. Waldemar Sługocki – senator RP, ekspert ds. polityki regionalnej

- prof. dr hab. inż. Andrzej Pieczyński – prorektor ds. rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego

- prof. Paweł Rowiński - wiceprezes Polskiej Akademii Nauk

- dr Alicja Adamczak - prezes Urzędu Patentowego RP

- Wadim Tyszkiewicz – prezes Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego, prezydent Nowej Soli

- Radosław Grech - prezes zarządu Centrum Energetyki Odnawialnej Sp. z o.o.

- Janusz Jasiński - prezes Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej

- Jerzy Korolewicz – Marszałek Lubuskiego Sejmiku Gospodarczego, prezes Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej

- Dariusz Przybyłek – prezes Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego – Park Naukowo-Przemysłowy Sp. z o.o.

- Wojciech Szefner – prezes zarządu Lubuskiego Ośrodka Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku

 

Rejestracja na V Polski Kongres Przedsiębiorczości jeszcze trwa. Formularz rejestracyjny na stronie http://polskikongres.pl/

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz Polska Agencja Przedsiębiorczości.

idn3474

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603