X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

„Nie bój się chcieć”

Data publikacji: 29.09.2017

To hasło 5. edycji Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier. Muzeum Ziemi Lubuskiej jest jednym z 75 jego realizatorów.


pelna_nazwa_net.png

Ideą Festiwalu jest znoszenie wszelkich przeszkód uniemożliwiających wielu osobom swobodny dostęp do wydarzeń, miejsc i tekstów kultury. 

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze jest jedynym muzeum w województwie lubuskim biorącym udział w tym projekcie. Do tegorocznej edycji Festiwalu, który swoim zasięgiem objął całą Polskę, zgłosiło się wiele jednostek kultury: kina, teatry, galerie, muzea. W dniach od 29 września do 15 października w ramach różnorodnych działań odpowiadających profilom działalności tych placówek przygotowano specjalną ofertę odpowiednio dostosowaną do potrzeb festiwalowych gości. 

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze proponuje następujące wydarzenia: 

  • 29 września br., godz. 10.00 - „Zielona Góra – nasze miasto”
    Zajęcia edukacyjno-warsztatowe o Zielonej Górze dla dzieci przedszkolnych. Podczas spotkania w oparciu o zabytki znajdujące się na ekspozycjach i prezentację multimedialną dzieci poznają historię i tradycje miasta oraz wykonywać będą różne prace plastyczne

  • 4 października br., godz. 10.00 – „Poznajemy Zieloną Górę”
    Zajęcia edukacyjno-warsztatowe dla dzieci szkolnych o Zielonej Górze. Podczas spotkania w oparciu o zabytki znajdujące się na ekspozycjach dzieci poznają historię i tradycje miasta. W części warsztatowej wykonywać będą rożne prace plastyczne.

  • 15 października br. godz. 12.00 Międzynarodowy Dzień Białej Laski
    Poznajemy Muzeum Ziemi Lubuskiej - zwiedzanie ekspozycji muzealnych z przewodnikiem.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, MZL prosi osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach o telefon do Działu Oświatowego MZL: 68 327 23 45 wew. 19.

Więcej informacji tutaj.

Źródło: Muzeum Ziemi Lubuskiej

idn3462

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603