X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Lubuska ekipa najlepsza w Polish Run!

Data publikacji: 25.09.2017

W sobotę, 23 września br. w Brukseli – w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu – odbył się Polish Run. Lubuska drużyna zajęła pierwsze miejsce!


polish run.png

Tysiąc biegaczy z 29 krajów, 10 km i jeden cel: promocja zdrowego i aktywnego trybu życia.

Urzędowy Dream Team wystartował w składzie: Justyna Smarzewska, Mirosława Dulat, Andrzej Gembara, Marcin Maciejewski i Radosław Brodzik oraz przedstawicielka Medycznego Studium Zawodowego – Joanna Drop. Drużynie kibicowała marszałek Elżbieta Anna Polak, która najszybszej Polce ufundowała nagrodę - pobyt w lubuskim SPA. 

Najlepszy z Lubuszan Andrzej Gembara był 10! Wśród najszybszych polskich biegaczek najlepszy czas wybiegała Justyna Smarzewska! 

Lubuska drużyna w nagrodę otrzymała voucher do restauracji od PGNiG oraz dwa kosze produktów regionalnych. 

To pierwsza tego typu polska impreza biegowa w Brukseli. Wydarzenie organizowane jest przez Ambasadę RP w Królestwie Belgii i Dom Polski Wschodniej. Oprócz promocji Polski, ma na celu przede wszystkim promocję aktywności, sportu i zdrowego stylu życia. Dystans 10 km pokonało 1.000 biegaczy z 29 krajów! W zawodach wzięli udział zarówno zaprawieni sportowcy, jak i debiutanci. Wydarzenie odbywało się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej. Kampania odbywa się pod hasłem #BeActive. 

– O aktywnym stylu życia mówimy przy okazji każdej naszej imprezy prozdrowotnej. Dobre samopoczucie aż w 50 proc. zależy od nas samych, a bieganie jest jedną z najprostszych form ruchu – przekonuje marszałek Elżbieta Anna Polak. Marszałek podczas imprezy wręczyła nagrodę dla najlepszej Polki – voucher na weekendowy pobyt w lubuskim Pałacu Wiechlice.

Uczestnicy biegu podczas wizyty zwiedzili także Parlament Europejski oraz Dom Historii Europejskiej.


medale.png

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

idn3461

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603