X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Wyróżnienie dla GOT

Data publikacji: 12.08.2017

Park Naukowo-Przemysłowy Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego został nagrodzony wyróżnieniem za projekt „Rozbudowa Klubu Młodego Wynalazcy – etap II”.

got.jpg

Podstawowym zadaniem spółki jest komercjalizacja innowacyjnych rozwiązań z obszaru technologii środowiskowych oraz innych, poprzez kreowanie nowych podmiotów gospodarczych, w których GOT PNP będzie obejmował udziały kapitałowe. Spółka realizuje to zadanie poprzez: 

  • Ścisłą współpracę z przedsiębiorcami i uczelniami wyższymi,
  • Wyszukiwanie nowych technologii środowiskowych z potencjałem do komercjalizacji,
  • Weryfikację innowacyjnych rozwiązań pod kątem możliwości ich transferu do przemysłu,
  • Prowadzenie badań własnych oraz zleconych,
  • Koordynowanie ochrony własności intelektualnej nowych projektów,
  • Dobieranie najbardziej efektywnego modelu finansowania nowych przedsięwzięć,
  • Wejście kapitałowe, wspólnie z przedsiębiorcami oraz instytucjami otoczenia biznesu do nowych, celowych podmiotów gospodarczych, w których będą komercjalizowane konkretne projekty,
  • Kompletne wsparcie nowych podmiotów w okresie inkubacji, w zakresie obsługi badawczej, patentowej, biurowej, księgowej, prawnej oraz informatycznej,
  • Wyjście kapitałowe z dojrzałych przedsięwzięć.

GOT został wyróżniony za ogół działań prowadzonych Klubie Młodego Wynalazcy. Celem jego powstania i działania jest wzbudzanie zainteresowania dzieci i młodzieży naukami ścisłymi i technicznymi oraz kreowanie przedsiębiorczego sposobu myślenia. W ramach Klubu prowadzone są praktyczne zajęcia w laboratoriach. Pokazują one rolę badań chemicznych, fizycznych i genetycznych oraz możliwości ich zastosowania w różnych branżach przemysłu oraz życiu codziennym.

Wyróżnienie w konkursie otrzymał także Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach w kategorii „Inwestowanie w umiejętności przedsiębiorcze”.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

idn3418

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603