X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Festiwal „Muzyka w Raju”

Data publikacji: 08.08.2017

XV edycja festiwalu „Muzyka w Raju” odbędzie się w dniach 18-26 sierpnia w Paradyżu, a jego głównym bohaterem będzie Jerzy Filip Telemann.

front-image.jpg

Nie bez powodu u podstaw filozofii „Muzyki w Raju” organizatorzy umieścili zasadę, że muzycy są z nami przez dłuższy okres czasu i występują wielokrotnie w różnych wcieleniach i w różnych konfiguracjach. W Paradyżu tworzone są nie „odświętne”, ale właśnie „codzienne” warunki do tego, by artyści mogli wyrwać się z rytmu nieustannych podróży, zmian stref czasowych, jetlagów i potęgującego się z dnia na dzień zmęczenia. Tego ostatniego w Paradyżu też nie brakuje, ale jest on wynikiem pracy, na którą muzycy mogą pozwolić sobie tylko wtedy, gdy nic nie stoi na przeszkodzie, by skupili wyłącznie na tym, do czego zostali stworzeni.

Muzycy, wiedząc, że znajdą się w tak komfortowej sytuacji, chcą wykorzystać ją do maksimum. W konsekwencji, planując swój udział, przygotowując pierwsze wersje programów, przesadzają. Nawet ci, którzy byli w Paradyżu już wielokrotnie, ulegają pokusie, by zaproponować koncert, którego, obiektywnie rzecz biorąc, nie da się przygotować, bo nie będzie na to dostatecznie dużo czasu. Dotyczy to też możliwości współpracy z innymi wykonawcami. Ktoś, kto wie, że wśród nas będzie świetny skrzypek, śpiewak czy klawesynista, chce za wszelką cenę wykorzystać tę okazję, by zrealizować swoją wizję lub spełnić marzenie.

Łatwo sobie wyobrazić, że przygotowanie ostatecznej wersji festiwalowego programu nie jest procesem łatwym. Nie dlatego, że trudno taki program wymyślić, ale dlatego, że ten rozłożony na miesiące proces wymaga dużej dozy asertywności w tłumaczeniu i wyjaśnianiu, dlaczego pewnych rzeczy nie będzie można zrealizować.

Jej głównym bohaterem będzie związany przez kilka lat z terenami dzisiejszej Ziemi Lubuskiej Jerzy Filip Telemann. Nie oznacza to jednak, że muzyka Telemanna zdominuje program festiwalu. Będzie jej oczywiście sporo, ale nie mniej uwagi poświęcimy kompozytorom, których podziwiał i z którymi się przyjaźnił. Zajrzymy do Drezna, Wenecji i Paryża, bo tam Telemann szukał inspiracji. Dużo miejsca poświęcimy muzyce XVII wieku, w której tradycji młody kompozytor wyrastał. Będziemy też, co oczywiste, podkreślać jego związki z muzyką polską, bo to historia prawdziwie wielkiej fascynacji. Muzykę barokową oddamy w ręce naszej doskonale rozwijającej się orkiestry Kore, a także muzyków kwartetu Nevermind i grupy solistów. Muzyka średniowiecza i renesansu to z kolei domena naszych przyjaciół z Bazylei, w tym występującego w Paradyżu po raz pierwszy Rogera Helou, który gra na organetto.

Ze szczegółowym programem festiwalu można się zapoznać TUTAJ.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

idn3414

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603