X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Sierpień w Lubuskiem [atrakcje]

Data publikacji: 28.07.2017

W Lubuskiem nie można się nudzić – szczególnie w wakacje! Rowerem czy pieszo, warto skorzystać i aktywnie spędzić czas w najpiękniejszych zakątkach regionu.

wakacje.jpg

Na mieszkańców regionu, a także na odwiedzających nas gości czeka szereg atrakcji. Zadowoleni powinni być miłośnicy aktywnego wypoczynku, dobrej muzyki i dobrego kina, mali i duzi. Jednym słowem dla każdego, coś dobrego! Sprawdź co przyniesie sierpień! Spędź wakacje w Lubuskiem! 

Nasze województwo dzięki swojemu położeniu i wielokulturowości jest pełne ciekawych miejsc. Lubuskie kusi też przyrodą i zaprasza do zapoznania się z nią – na rowerach, w kajakach i podczas pieszych wycieczek. Lubuskie na wakacje proponuje również mnóstwo wydarzeń i moc doznań. Gdzie koniecznie trzeba zajrzeć?

Przystanek inny niż wszystkie 
Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Oto co na Was czeka w Lubuskiej Strefie: 

Witajcie w Lubuskiej Bajce. Rycerze i damy – zapraszamy!

Lubuskie to 252 pałace i dwory, to mury, co historię zwycięstw i klęsk pamiętają, to także dzielni rycerze oraz piękne waćpanny. Odwiedzając lubuską strefę na Przystanku Woodstock przeniesiecie się w dawne czasy. Pokażemy jak wyglądało średniowieczne rzemiosło i kuglarstwo. Nie zabraknie także prawdziwych rycerskich pojedynków. 

Gród Otwartego serca

Niepełnosprawni - inni, nie oznacza gorsi! O tym, z jakimi borykają się przeciwnościami oraz jakie to uczucia mieć pewne ograniczenia będzie mógł się przekonać każdy, kto odwiedzając lubuską strefę zajrzy do Grodu otwartych serc i weźmie udział w grze „Zamiana” i choć na chwile „wejdzie w skórę” osoby niepełnosprawnej. - Ponieważ jesteśmy regionem najbardziej otwartym i tolerancyjnym, szanujemy deklarację równości również w stosunku osób niepełnosprawnych. Dlatego do naszej strefy zaprosiliśmy Joasię Brodzik z jej wolontariuszami i podopiecznymi fundacji Opiekun Serca – wyjaśniła marszałek Elżbieta Anna Polak. 

My! Europejczycy

Europa jest bez granic, jest wielką drużyną, wspaniałym partnerstwem narodów. Dzięki środkom z Unii Europejskiej Lubuskie pięknieje i dynamicznie się rozwija! Te 13 lat to nie tylko rewolucja społeczna, ale olbrzymi skok cywilizacyjny. Pokażmy, że Unia Europejska to wspólnota, to nasz wspólny, międzynarodowy DOM! – W naszej strefie stanie specjalny namiot „My, Europejczycy” - strefa wolnego słowa. Zapraszamy do dyskusji, do rozmowy na każdy temat. Tam będzie można powiedzieć wszystko – zapraszała marszałek E. Polak. 

Kreatywnie i bezpiecznie

Zmywalne tatuaże, stemple z symbolami Lubskiego, breloki, drewniane gadżety to wszystko będziecie mogli zrobić sami odwiedzając lubuską strefę. To także szansa na wysłanie pocztówki do rodziców i przyjaciół z informacją, że w Lubuskiem jest OK! - U nas będzie się mogli poczuć naprawdę wolni, kreatywni, ale także szaleni i nowocześni, bo takie właśnie jest Lubuskie! – mówił marszałek Polak.

 

Muzyczny raj w Paradyżu

Festiwal Muzyka w Raju jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych marek kulturalnych Ziemi Lubuskiej. W tym roku ta muzyczna uczta odbędzie się od 18 do 26 sierpnia. 

„Muzyka w Raju” to międzynarodowy festiwal poświęcony muzyce dawnej, który od 2003 roku odbywa się w pocysterskim klasztorze w Paradyżu-Gościkowie. Dzięki oryginalnej i spójnej koncepcji wydarzenie stało się jednym z najważniejszych w kalendarzu letnich imprez muzycznych w Polsce, a transmisje radiowe oraz internetowe i znakomitym opiniom publiczności przyczyniły się do jego rozpoznawalności w Europie. Podczas festiwalu usłyszeć można nie tylko wykonawców o uznanej renomie, ale również debiutantów. Nie zabraknie też cieszącego się coraz większą popularnością cyklu koncertowego „Przedsionek Raju”, który w ostatnich latach towarzyszył Festiwalowi, a obecnie jest już samodzielnym projektem, popularyzującym muzykę dawną. Szczegółowy program można znaleźć na internetowej stronie muzykawraju.pl . 

 

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli

20 sierpnia 2017 r. "Lato plonami bogate" - Święto plonów pochodzących z regionu lubuskiego 

 

Filharmonia Zielonogórska

25 sierpnia 2017 r. sala MCM Koncert muzyki operetkowej bel canto
wyk.: Orkiestra Symfoniczna FZ
Czesław Grabowski – dyrygent
Małgorzata Trojanowska – sopran
Przemysław Borys – tenor
Stanisław Duda – baryton 

 

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze

 • Lipiec – wrzesień 2017 r. „PRACOWNIA 72” – wystawa prac studentów Pracowni Rysunku i Form Monumentalnych Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki 
 • 12 lipca – 15 października 2017 r. ”Jacek Frąckiewicz. Malowidła”
 • 1 sierpnia – października 2017 r. „Jan Hus 600 lat później. Wystawa Muzeum Husytów w Taborze”
 • koniec sierpnia – 30 października 2017 r. - „Imaginarium” – malarstwo iluzjonistyczne Olega Szuplaka

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury zapraszają na cykl spotkań Z książką na leżaku w ramach Lata Muz Wszelakich.

17 sierpnia o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z Jackiem Fedorowiczem, satyrykiem, aktorem, legendą polskiej telewizji, radia, kinematografii i kabaretu, gościem 3. Zielonogórskiego Festiwalu Filmu i Teatru w Zielonej Górze Kozzi Cybulski Wilhelmi. Autorem zbioru felietonów Święte krowy na kółkach oraz przygodzie z radiem, która trwała ponad pięćdziesiąt lat opisanej w Będąc kolegą kierownikiem,książce, o której porozmawiamy z artystą. 

Tegoroczny cykl zakończy 31 sierpnia o godz. 18.00 spotkanie - rozmowa wokół zbioru wyjątkowych rozmów Aktorki. Portrety Łukasza Maciejewskiego, krytyka filmowego i teatralnego. Przeprowadzi on szczerą rozmowę o kulisach sławy i popularności z Ewą Wiśniewską. W 1963 roku ukończyła warszawską PWST. Rok później zadebiutowała na scenie teatralnej. Aktorka warszawskich teatrów: w latach 1964-1974 Ludowego, następnie Kwadratu, Nowego, Ateneum, Syrena. Na ekranie telewizyjnym zadebiutowała w 1956 roku w filmie Kanał. Występowała w komediach i dramatach, otrzymując w 1987 Złotą Kaczkę - nagrodę tygodnika Film i tytuł Gwiazdy Filmowego Sezonu w Łagowie. Grała również w serialach telewizyjnych, m.in.: Perły i dukaty (1965), Doktor Ewa (1971), Lalka (1977) i z Anną Radwan, aktorką znaną m.in. z ról w filmach Zakochany Anioł (2005), Katyń (2007), Fanatyk (2017), serialach Egzamin z życia, Londyńczycy, Bez tajemnic, Pakt, występującą na co dzień na deskach Starego Teatru w Krakowie. 

 

Letnia Czytelnia Norwida - szczegóły Tutaj.  

 

Wakacje w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp. 

Literackie Centrum Krea(k)tywności dla dzieci w wieku 7 -12 lat - szczegóły Tutaj. 

Kalendarz imprez na sierpień Tutaj.


Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie

Ponadto w okresie wakacyjnym serdecznie zapraszamy dorosłych oraz dzieci i młodzież do skorzystania z bogatej oferty zajęć sportowo-rekreacyjnych realizowanych zarówno na świeżym powietrzu jak i na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

W ofercie Ośrodka można skorzystać z takich usług i obiektów jak:

 • pływalnia rekreacyjna odkryta 25 m z atrakcjami wodnymi zjeżdżalnie, rwąca rzeka, gejzery powietrzne, grzybek wodny itp.,
 • pływalnia olimpijska 50 m – 10 torów,
 • boisko do piłki siatkowej,
 • korty odkryte/kryte na hali tenisowej, nauka tenisa u boku profesjonalnego instruktora,
 • strzelnica – organizowane są turnieje strzeleckie,
 • hala sportowa (tenis stołowy, siatkówka, koszykówka),
 • siłownia, zajęcia fitness dla młodzieży i dorosłych,
 • ognisko z kiełbaskami, plac do piknikowania
 • oraz szereg usług jeździeckich, m.in.: nauki jazdy z instruktorem, jazdy konne oraz przejażdżki konne na lonży, kucu lub bryczką.

Do dyspozycji dzieci nieodpłatnie jest także plac zabaw „Małgosia”, wyposażony w kolorowe bujaki na sprężynach, karuzelę, huśtawkę, zjeżdżalnię, piaskownicę.

W okresie letnim Ośrodek organizuje również półkolonie sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Wszystkie turnusy będą trwać aż do końca sierpnia. Dzieci podczas turnusu korzystają z atrakcyjnego programu. W ofercie: znajdują się: zajęcia na pływalni rekreacyjnej, ponadto dzieci zdobywają podstawy szermierki, strzelania, tenisa ziemnego oraz jazdy konnej. Uczestniczą w grach i zabawach na sali sportowej i placu zabaw. Integracja dzieci oraz współpraca w grupie podczas gier, zabaw oraz różnych form rekreacji ruchowej to ich główny cel!

Wydarzenia WOSiR: http://drzonkow.pl/PL/kalendarium/0/0/2017/8/0/

 

Wydarzenia odbywające się pod patronatem honorowym marszałek Elżbiety Anny Polak

 • Wyprawa po kwiat lotosu - 1 sierpień 2017
 • XXII Lubuskie Święta Chleba - 19 sierpień 2017
 • Dzień Drona” I Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w wyścigach dronów - 20 sierpień 2017


W sierpniu odbędą się również następujące wydarzenia:

Święto Karpia w Osiecznicy, Święto Ryby w Osiecznicy, Dni Zbąszynka, Festiwal Kultury Łowieckiej w Bytnicy, III Bieg Bobra, Bieg Extreme Team w Szczańcu, Dożynki Gminne w Pierzwinie, Chwalęcicach, Obrze Dolnej, Radomicku, Krośnie Odrz., Łupowie, Świdnicy, Sieniawie Żarskiej, Lubuskie Miodobranie w Lubiszynie.


Lubuskie3.jpg

W Lubuskiem jest pięknie!

Niesamowita przyroda, urokliwe zakątki, malownicze krajobrazy. Lubuskie zachwyca o każdej porze roku. - Parki Krajobrazowe, tereny Fortu Międzyrzeckiego, okolice Łagowa, Gryżyny, Kostrzyna nad Odrą, Kłodawy, Międzyrzecza Cybinki i Lubniewic oraz wiele innych wyjątkowych i niezwykłych miejsc, które warto zobaczyć.

Ziemia Lubuska – kraina dwóch dużych rzek, ich szerokich dolin, rozległych lasów i setek jezior. Województwo lubuskie nazywane jest często „krainą pięciuset jezior”. Niemal połowę powierzchni województwa porastają lasy, znajduję się tu 2 parki narodowe, 8 parków krajobrazowych i aż 64 rezerwaty przyrody, z których jednym z bardziej niezwykłych jest rezerwat Nietoperek, położony w środkowej części Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, strzegący zimowego siedliska około 30 tysięcy tych latających ssaków. Łączna powierzchnia parków narodowych Lubuskiego wynosi prawie 20 tysięcy hektarów. W skład Lubuskich Parków Krajobrazowych wchodzą Barlinecko – Gorzowski Park Krajobrazowy, Gryżyński Park Krajobrazowy, Krzesiński Park Krajobrazowy, Łagowsko-Sulęciński Park Krajobrazowy, Pszczewski Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy „Łuk Mużakowa” i Park Krajobrazowy „Ujście Warty”.

Z roku na rok Lubuskie ma do zaoferowania coraz więcej szlaków, które zachęcają do aktywnego wypoczynku. W ciągu ostatnich lat oznakowano setki kilometrów ścieżek rowerowych, utworzono ścieżki edukacyjne, przetarto i opisano szlaki kajakowe, przygotowano infrastrukturę turystyczną.

Lubuskie to również wyjątkowy teren dla pasjonatów miejsc niezwykłych, pamiątek przeszłości oraz śladów działań wojskowych. Zachęcamy do podróży po Lubuskim Szlaku Fortyfikacji!

lato1.jpg

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

idn3406

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603