X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Wakacje w Lubuskiem

Data publikacji: 07.07.2017

W Lubuskiem nie można się nudzić – szczególnie w wakacje!


wakacje.jpg

Na mieszkańców regionu, a także na odwiedzających nas gości czeka szereg atrakcji. Zadowoleni powinni być miłośnicy aktywnego wypoczynku, dobrej muzyki i dobrego kina, mali i duzi. Jednym słowem dla każdego, coś dobrego! Sprawdź co przyniesie lipiec! Spędź wakacje w Lubuskiem!

Nasze województwo dzięki swojemu położeniu i wielokulturowości jest pełne ciekawych miejsc. Lubuskie kusi też przyrodą i zaprasza do zapoznania się z nią – na rowerach, w kajakach i podczas pieszych wycieczek. Lubuskie na wakacje proponuje również mnóstwo wydarzeń i moc doznań. Gdzie koniecznie trzeba zajrzeć?

 

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

8 lipca /sobota/ godz. 20.30 Krzysztof Daukszewicz „Nareszcie w Dudapeszcie”

9 lipca /niedziela/ godz. 20.30 „Powieść o rozumnej dziewczynie”

14 lipca /piątek/ godz. 12.00Teatr MER „Mały Książę”

15 lipca /sobota/ godz. 20.30Artur Gotz „Tango d’amore”

16 lipca /niedziela/ godz. 20.30recital Jacka Kawalca „Niezapomniany Joe Cocker”

21 lipca /piątek/ godz.12.00Teatr Żelazny z Katowic„Wilk, Koza i Koźlęta”

22 lipca /sobota/ godz. 20.30 Agencja Didaskalia z Krakowa„W podróży……….” Poezja Leonarda Cohena

23 lipca /niedziela/ godz. 20.30 Agencja Didaskalia z Krakowa „Sekret Panny Kazimiery”

28 lipca /piątek/ godz. 12.00Teatr Władca Lalek „Bajki z malowanej skrzyni”

29 lipca /sobota/ godz. 20.30 Wojciech Borkowski Europejska Agencja SztukiRecital Magdy Umer

30 lipca /niedziela/ godz. 20.30 Wojciech Borkowski Europejska Agencja SztukiRecital Piotra Machalicy „Piaskownica”

Do 30 lipca 2017 - XV Festiwal Teatrów Ogródkowych, scena letnia 2017

 

„Lato w Teatrze 2017”

W ramach ogólnopolskiego programu „Lato w Teatrze 2017” Teatr im. Juliusza Osterwy organizuje dla dzieci w okresie wakacyjnym dwutygodniowe kreatywne warsztaty pod kierunkiem zawodowych artystów. Będą to zajęcia aktorskie, plastyczno – scenograficzne, taneczno – choreograficzne i dziennikarsko – promocyjne.

Warsztaty są bezpłatne. Odbywać się będą w terminie 26 czerwca – 8 lipca 2017 r. (6 godz. dziennie, od 9.00 do 15.00; z wyłączeniem 2 lipca) w Teatrze im. Juliusza Osterwy.

I pokaz finałowy – 7 lipca ok. godz. 13.00 w Teatrze na Scenie im. I. i T. Byrskich (po bajce na Scenie Letniej)

II pokaz finałowy – 8 lipca godz. 15.00 Centrum Handlowe NoVa Park

 

8 Lipca 2017 r. Festiwal Michaliny Wisłockiej

W lipcu nasz teatr został zaproszony do Lubniewic na odbywający się tam Festiwal Michaliny Wisłockiej. W ramach tego zaprezentujemy spektakl muzyczny pt. „ Paryż i ty” w reż. Jana Tomaszewicza.

 

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli

8-9 lipca 2017 r. - „Święto miodu” - impreza przybliżająca tradycje pszczelarskie połączona z jarmarkiem rękodzieła oraz letnich darów „Matki Natury”

17 lipca 2017 r. - Wystawa - Kuchenne piękności. Makatki i ręczniki

23 lipca 2017 r. -„Dobre, smaczne, bo lubuskie”

To niezwykła okazja dla miłośników tradycyjnej kuchni regionalnej, smakoszów, łasuchów i wszystkich, którzy lubią dobrze zjeść. Podczas degustacji poznamy bogactwo smaków i tym samym różnorodność lubuskich potraw tradycyjnych.

 

Muzeum Lubuskie im. J. Dekerta w Gorzowie Wlkp.

Do 27 sierpnia 2017 r. - Wystawa Anny Szymanek, ceramika i malarstwo - retrospektywa

Do 1 października 2017 - Wystawa Skarby wiary, historyczne i archeologiczne źródła chrztu Polski

 

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze

Lipiec – wrzesień 2017 r. „PRACOWNIA 72” – wystawa prac studentów Pracowni Rysunku i Form Monumentalnych Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki

12 lipca – 15 października 2017 r. ”Jacek Frąckiewicz. Malowidła”

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

12-16 lipca 2017 r. - 3. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru Kozzi Cybulski Wilhelmi

Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru to trzecia odsłona filmowo-teatralnego wydarzenia realizowanego w dniach 12-16 lipca 2017 r. w Zielonej Górze, Żarach, Szprotawie i Pałacu w Wiechlicach. Festiwal jest przeglądem najnowszej (lata 2016-2017) polskiej filmografii, dotykającej szeroko rozumianej problematyki sensacyjnej i społecznej, z uwzględnieniem twórczości 3 tytułowych artystów, a także przeglądem monodramów teatralnych w mistrzowskich wykonaniach. Ponadto odbędą się spotkania autorskie z gwiazdami filmu i teatru. Gośćmi tegorocznej edycji Zielonogórskiego Festiwalu Filmu i Teatru Kozzi Cybuski Wilhelmi będą: Wojciech Smarzowski, Magda Umer, Teresa Lipowska, Ewa Błaszczyk, Joanna Brodzik, Agnieszka Mandat, Kasia Kołeczek, Jacek Fedorowicz, Krzysztof Daukszewicz, Piotr Machalica, Lech Dyblik, Łukasz Maciejewski. W ramach forpoczty Festiwalu odbył się 12 czerwca recital Magdy Umer jednej z najwybitniejszych przedstawicielek polskiej poezji śpiewanej, reżyserki, scenarzystki, autorki tekstów piosenek. Po recitalu odbyła się rozmowa o kultowej postaci kina i teatru – Andrzeju Nardellim, z którym artystka przyjaźniła się, a którego postać i dokonania artystyczne prezentowane będą w festiwalowym cyklu Retrospektywa 12-16 lipca, Zielona Góra, Żary, Szprotawa i Pałac w Wiechlicach.

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Zielonej Górze

Lipiec - od poniedziałku do piątku 8.00-15.00 w soboty od.8.00-15.00

Wystawa - Budowlanka = ludzie z pasją. Pasje uczniów Zespołu Szkół Budowlanych.

 

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie

Ponadto w okresie wakacyjnym serdecznie zapraszamy dorosłych oraz dzieci i młodzież do skorzystania z bogatej oferty zajęć sportowo-rekreacyjnych realizowanych zarówno na świeżym powietrzu jak i na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

W ofercie Ośrodka można skorzystać z takich usług i obiektów jak:

• pływalnia rekreacyjna odkryta 25 m z atrakcjami wodnymi zjeżdżalnie, rwąca rzeka, gejzery powietrzne, grzybek wodny itp.,

• pływalnia olimpijska 50 m – 10 torów,

• boisko do piłki siatkowej,

• korty odkryte/kryte na hali tenisowej, nauka tenisa u boku profesjonalnego instruktora,

• strzelnica – organizowane są turnieje strzeleckie,

• hala sportowa (tenis stołowy, siatkówka, koszykówka),

• siłownia, zajęcia fitness dla młodzieży i dorosłych,

• ognisko z kiełbaskami, plac do piknikowania

oraz szereg usług jeździeckich, m.in.: nauki jazdy z instruktorem, jazdy konne oraz przejażdżki konne na lonży, kucu lub bryczką.

Do dyspozycji dzieci nieodpłatnie jest także plac zabaw „Małgosia”, wyposażony w kolorowe bujaki na sprężynach, karuzelę, huśtawkę, zjeżdżalnię, piaskownicę.

W okresie letnim Ośrodek organizuje również półkolonie sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Wszystkie turnusy będą trwać aż do końca sierpnia. Dzieci podczas turnusu korzystają z atrakcyjnego programu. W ofercie: znajdują się: zajęcia na pływalni rekreacyjnej, ponadto dzieci zdobywają podstawy szermierki, strzelania, tenisa ziemnego oraz jazdy konnej. Uczestniczą w grach i zabawach na sali sportowej i placu zabaw. Integracja dzieci oraz współpraca w grupie podczas gier, zabaw oraz różnych form rekreacji ruchowej to ich główny cel!

Wydarzenia WOSiR

8-9 lipca 2017 r. Regionalne Zawody w ujeżdzaniu. Eliminacje do Mistrzostw Polski Młodych Koni - Parkur, roprężalnia 9:00 - 19:00

22 lipca 2017 r. - Regionalno - Towarzyskie Zawody w skokach - Parkur, rozprężalnia 10:00 - 17:00

28-30 lipca 2017 r. - Zlot Garbusów – Garbobranie Kemping 8:00 - 22:00

 

Wydarzenia odbywające się pod patronatem honorowym marszałek Elżbiety Anny Polak

- XXV Ogólnopolski Festiwal Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń” - Data: 7 lipiec 2017

- Międzynarodowe Charytatywne Zawody „EKANTOR.PL BATTLE OF EUROPE” - Data: 8 lipiec 2017

- Bieg bez granic/Lauf ohne Grenzen Słubice – Frankfurt nad Odrą - Słubice - Data: 14 lipiec 2017

- Międzynarodowy Festiwal Folkloru Zielona Góra 2017 – „Oblicza Tradycji” - Data: 23 lipiec 2017

 

W lipcu odbędą się również następujące wydarzenia:

Dni Gorzowa Wielkopolskiego, Przegląd Zespołów Śpiewaczych w Bojadłach, Targi Jadła Regionalnego, w Wielisławicach, Dni Puszczy Rzepińskiej, Regionalne Święto Indyka w Trzebiechowie, Przywitanie Lata w Siedlisku, Festiwal Piosenki Biesiadnej Nowogród Bobrzański, Lato z Telemannem, Jarmark Joannitów w Łagowie.

 

W Lubuskiem jest pięknie! 


Lubuskie3.jpg

Niesamowita przyroda, urokliwe zakątki, malownicze krajobrazy. Lubuskie zachwyca o każdej porze roku. - Parki Krajobrazowe, tereny Fortu Międzyrzeckiego, okolice Łagowa, Gryżyny, Kostrzyna nad Odrą, Kłodawy, Międzyrzecza Cybinki i Lubniewic oraz wiele innych wyjątkowych i niezwykłych miejsc, które warto zobaczyć.

Ziemia Lubuska – kraina dwóch dużych rzek, ich szerokich dolin, rozległych lasów i setek jezior. Województwo lubuskie nazywane jest często „krainą pięciuset jezior”. Niemal połowę powierzchni województwa porastają lasy, znajduję się tu 2 parki narodowe, 8 parków krajobrazowych i aż 64 rezerwaty przyrody, z których jednym z bardziej niezwykłych jest rezerwat Nietoperek, położony w środkowej części Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, strzegący zimowego siedliska około 30 tysięcy tych latających ssaków. Łączna powierzchnia parków narodowych Lubuskiego wynosi prawie 20 tysięcy hektarów. W skład Lubuskich Parków Krajobrazowych wchodzą Barlinecko – Gorzowski Park Krajobrazowy, Gryżyński Park Krajobrazowy, Krzesiński Park Krajobrazowy, Łagowsko-Sulęciński Park Krajobrazowy, Pszczewski Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy „Łuk Mużakowa” i Park Krajobrazowy „Ujście Warty”.

Z roku na rok Lubuskie ma do zaoferowania coraz więcej szlaków, które zachęcają do aktywnego wypoczynku. W ciągu ostatnich lat oznakowano setki kilometrów ścieżek rowerowych, utworzono ścieżki edukacyjne, przetarto i opisano szlaki kajakowe, przygotowano infrastrukturę turystyczną.

Lubuskie to również wyjątkowy teren dla pasjonatów miejsc niezwykłych, pamiątek przeszłości oraz śladów działań wojskowych. Zapraszamy w podróż po Lubuskim Szlaku Fortyfikacji!kostrzyn1.png

Rowerem czy pieszo, warto skorzystać i aktywnie spędzić czas w najpiękniejszych zakątkach Lubuskiego! Warto wkroczyć na niezwykłą ścieżkę odkrywania Ziemi Lubuskiej.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

idn3393

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603