X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Kostrzyn - nowa przystań na Odrze

Data publikacji: 15.05.2017

W Kostrzynie nad Odrą odbyło się uroczyste otwarcie nowej przystani rzecznej na Odrze. Turyści po zejściu ze statku mogą od razu zwiedzić "Stare Miasto".

Przystań rzeczna jest przystosowana przede wszystkim dla niewielkich jednostek pływających. Ale jest tam wystarczająco dużo miejsca, by mógł zacumować Zefir – statek wycieczkowy kursujący po Odrze.


kostrzyn.png

Zefir – statek wycieczkowy kursujący po Odrze, który jednorazowo może zabrać na pokład 90 pasażerów (w sobotę Zefir kursował między przystanią na Warcie w Kostrzynie a tą na Odrze).

Obiekt w Kostrzynie nad Odrą powstał na wysokości Twierdzy Kostrzyn (przy Furcie Rybackiej), dzięki czemu - po przycumowaniu jednostki do brzegu - turyści praktycznie od razu mogą rozpocząć zwiedzanie Starego Miasta. 


kostrzyn1.png

Otwarcie przystani rzecznej przy Furcie Rybackiej to także powrót do przeszłości, bo w tym miejscu przed wojną także cumowały łodzie a rybacy wnosili swój połów. 

Przystań powstała z środków unijnych w ramach projektu „Odra dla turystów 2020”. Oprócz Kostrzyna nad Odrą, przystanie powstały także w następujących miejscowościach: Urad, Górzyca, Nietków, Pomorsko, Krępa, Bobrowniki, Siedlisko, Stara Wieś i Gostchorze.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

idn3362

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603