X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

„Olga Tokarczuk na świecie” - wernisaż

Data publikacji: 20.03.2017

Wernisaż wystawy dotyczącej Olgi Tokarczuk już 30 marca o godz. 17:30 przy zielonogórskim Ratuszu. Po wernisażu o godz. 18:00 w Sali Dębowej Biblioteki Norwida odbędzie się spotkanie z pisarką.

olga tokarczuk.jpg

Organizatorzy zapraszają na wyjątkową wystawę prezentującą materiały z prywatnego archiwum Olgi Tokarczuk, wybitnej powieściopisarki i eseistki, jednej z najbardziej utytułowanych polskich autorek, która dwukrotnie zdobyła Nagrodę Literacką „Nike” – w 2008 roku za książkę „Bieguni” oraz w 2015 roku za „Księgi Jakubowe”. Pisarka jest także laureatką m.in. Nagrody Fundacji Kościelskich, Paszportu „Polityki” oraz międzynarodowej nagrody Vilenica. Książki Olgi Tokarczuk tłumaczono na wiele języków, m.in. niemiecki, angielski, francuski, hiszpański, rosyjski, chiński, japoński. Na podstawie jej utworów powstają inscenizacje teatralne, a niektóre doczekały się także ekranizacji. 24 lutego br. do kin wszedł film „Pokot” w reżyserii Agnieszki Holland na podstawie powieści Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Film zdobył nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale – Międzynarodowym Festiwal Filmowym w Berlinie. 

Wystawa “Olga Tokarczuk na świecie” powstała we Wrocławiu, zainicjowana przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną. 

Ekspozycja ma charakter wyjątkowy, bo zobaczymy na niej materiały z prywatnego archiwum pisarki – głównie książki, recenzje, fotografie. Prezentowane są wszystkie obcojęzyczne wydania jej książek (ponad 100), w tym przełożone na język chiński, japoński i hindi, ponadto mało znane zdjęcia wykonane w różnych okolicznościach: podczas spotkań autorskich, targów książki i konferencji, ale także w sytuacjach mniej oficjalnych. Ciekawym uzupełnieniem są fotografie wykonane przez samą pisarkę.

Wystawa ma dwie części. Pierwsza – plenerowa, prezentowana jest już przy zielonogórskim Ratuszu i przedstawia na 20. planszach informacje o tłumaczeniach na poszczególne języki (30), fragmenty recenzji i wybrane zdjęcia. Natomiast druga część, którą można zobaczyć w galerii Biblioteki Norwida (Wojska Polskiego 9), to oryginały obcojęzycznych edycji utworów Olgi Tokarczuk i inne, związane z jej zagraniczną aktywnością, druki.

Źródło: Organizatorzy

idn3339

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603