X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

KGHM zainteresowany regionem lubuskim

Data publikacji: 30.12.2014

W Lubinie odbyło się spotkanie dotyczące m.in. porozumienia o współpracy między Uniwersytetem Zielonogórskim a KGHM.

W Lubinie doszło do kolejnego spotkania marszałek Elżbiety Polak z prezesem KGHM Polska Miedź SA Herbertem Wirthem. W spotkaniu uczestniczyli także prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki i rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Tadeusz Kuczyński oraz dyrektor ds. rozwoju KGHM Grzegorz Lipień. - Jesteśmy coraz bliżej porozumienia o współpracy między zielonogórską uczelnią a KGHM - mówi marszałek Polak.

Było to już trzecie z serii spotkań marszałek Polak z prezesem Wirthem w ostatnich miesiącach. Dwa poprzednie odbyły się w Urzędzie Marszałkowskim Woj. Lubuskiego oraz w Lubinie, podczas obchodów górniczego święta Barbórki 4 grudnia 2014r.

Na spotkaniu, rektor UZ prof. Tadeusz Kuczyński przedstawił ofertę Parku Naukowo-Technologicznego w Nowym Kisielinie, otwartego niedawno przez premier Ewę Kopacz. Ten kompleks naukowo-badawczy powstał dzięki 70 mln zł dofinansowania z LRPO. To tam będzie się odbywać tzw. komercjalizacja wiedzy, czyli transfer wyników badań do praktyki przemysłowej.

Z kolei przedstawiciele KGHM przedstawili możliwości współpracy z ośrodkami akademickimi woj. lubuskiego. - Chodzi zwłaszcza o staże i praktyki dla studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego m.in. w Kanadzie oraz w Chile, w otwartej niedawno kopalni KGHM Sierra Gorda - mówi marszałek Polak. - W zakresie energetyki też istnieją możliwości współpracy, szczególnie w dziedzinie fotowoltaiki i innych badań.

Zespoły robocze ze strony KGHM i UZ mają się spotkać w tej sprawie 12 stycznia 2015r. Kolejnym etapem współpracy ma być Dzień KGHM na Uniwersytecie Zielonogórskim zaplanowany między 19 a 23 stycznia 2015r. Podczas tej imprezy zaprezentowane zostaną pola współdziałania o charakterze naukowo-badawczym, na rzecz komercjalizacji wiedzy.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

idn2707

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603