X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

VI Lubuski Kongres Kobiet

Data publikacji: 16.10.2014

Tegoroczne spotkanie (18.10.2014 r.) nawiązywać będzie do obchodów 25-lecia Wolnej Polski.

"Z wolnością nam do twarzy" - to hasło tegorocznego VI Lubuskiego Kongresu Kobiet. Kongres będzie się odbywał pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Rozpoczęcie się o godz. 11.00 w sali kolumnowej urzędu marszałkowskiego przy ul. Podgórnej 7 w Zielonej Górze. Na dobry początek dla pań zabębni zielonogórski zespół 7 minut przerwy. Potem rozpocznie się sesja plenarna, która poświęcona będzie WOLNOŚCI. Co zrobiły z nią kobiety? Udział w kongresie potwierdziła prof. Joanna Regulska, córka prof. Jerzego Regulskiego – twórcy reformy samorządowej - która na stałe mieszka w Waszyngtonie.

Do Zielonej Góry przyjedzie też prof. Magdalena Środa. Z Lubuszankami spotka się też Monika Szwaja, pisarka, autorka takich książek jak „Jestem nudziarą”, „Dom na klifie”, „Anioł w kapeluszu”, „Zupa z ryby fugu”.

Sesji plenarnej towarzyszyć będą panele tematyczne dotyczące zdrowia i urody, możliwości, jakie dla kobiet niesie nowa perspektywa finansowa, walorów sztuki, blasków i cieni macierzyństwa oraz kulinarnych inspiracji. Do dyspozycji będą też punkty informacyjne: dotyczące przeciwdziałania przemocy (poradą służyć będą prawnik i psycholog), ekonomii społecznej, Europejskiego Funduszu Społecznego. Kongresowi towarzyszyć będzie wyjątkowy pokaz mody toczków, fascynatorów i kapeluszy. W pokazie udział wezmą znane Lubuszanki reprezentujące różne środowiska.

Na zakończenie dla pań zaśpiewa Felicjan Andrzejczak. To w jego wykonaniu będzie można usłyszeć evergreen "Jolka, Jolka pamiętasz".

Program

Źródło: Organizator

idn2654

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603