X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Winobraniowe Spotkania Teatralne

Data publikacji: 19.07.2013

Znane są już terminy oraz spektakle, które zagoszczą w Lubuskim Teatrze podczas Winobraniowych Spotkań Teatralnych.

Tegoroczna edycja Winobraniowych Spotkań Teatralnych odbędzie się w dniach 7 - 15 września 2013 r. Na deskach Lubuskiego Teatru zagoszczą spektakle i aktorzy z wielu zakątków Polski, a także znany i niezwykle lubiany przez zielonogórzan musical Siostrunie. 

Rezerwacja biletów już  od 1 sierpnia 2013 r. w impresariacie Lubuskiego Teatru (tel. 068 452-72-72 w. 35,51,63).

7 września: Siostrunie

Musical wg D. Goggina, reż. Jan Szurmiej

Obsada: Tatiana Kołodziejska, Justyna Kokot, Beata Małecka, Marta Frąckowiak, Joanna Wąż, Joanna Koc, Karolina Honchera, Anna Haba, Marta Artymiak, Łukasz Kucharzewski

Dowcipna roztańczona komedia z udziałem tytułowych siostrzyczek, które swoją grą, śpiewem i dowcipem starają się zdobyć pieniądze na… pogrzeb otrutych przez przypadek 52 zakonnic! Absurdalna sztuka i niebagatelne poczucie humoru. Czego można spodziewać się po siostrze Amnezji – Chodzącym nieszczęściu?

Sztuka przetłumaczona na 21 języków odniosła ogromny sukces w kilkudziesięciu krajach świata.

8 września: „Zdobyć, utrzymać, porzucić”

reż. Krzysztof Jaślar

Spektakl gościnny – Teatr Muzyczny Roma

Obsada: Olga Bończyk, Katarzyna Zielińska, Katarzyna Żak, Artur Andrus

Zdobyć Utrzymać Porzucić to spektakl muzyczny, w którym każda z aktorek przewodzi kolejnej części tryptyku: Katarzyna Zielińska – hasłu ZDOBYĆ, Katarzyna Żak – pragnieniu UTRZYMAĆ i Olga Bończyk – zjawisku PORZUCIĆ.

9 września: „Tajemniczy Mr Love”

Spektakl gościnny – Teatr Scena Poczekalnia

Obsada: Izabela Noszczyk, Robert Latusek

Sztuka jest sensacyjną opowieścią retro o wielkiej potrzebie miłości a jednocześnie: z jednej strony – niemożności zrealizowania tej potrzeby, a z drugiej strony – realizowania jej za wszelką cenę ( Ile jesteś w stanie zapłacić za miłość ? ). Jest w niej wdzięk i elegancja angielskiej literatury nasycone sporą dawką napięcia.

10 września: „Mayday 2„

Ray Cooney, reż. Marcin Sławiński

Spektakl gościnny – Wrocławski Teatr Komedia

Obsada: Katarzyna Baraniecka, Marzena Oberkorn, Małgorzata Szeptycka, Wojciech Dąbrowski / Jerzy Mularczyk, Radosław Kasiukiewicz / Łukasz Dziemidok, Paweł Okoński, Edwin Petrykat / Lech Gwit

Dalszy ciąg przygód taksówkarza bigamisty, który za wszelką cenę próbuje ukrywać swoje podwójne życie. W spektaklu, obok dobrze już znanych Państwu bohaterów, pojawiają się całkiem nowe postacie, w tym przede wszystkim dwójka dzieci Johna, każde z innego związku. Sytuacja staje się dramatyczna, gdy nastoletnia córka bohatera (z małżeństwa z Barbarą) i jego syn (z małżeństwa z Mary) poznają się przez internet.

11 września: „KalLas"

Marcin Szczygielski,

reż. Dariusz Taraszkiewicz

Spektakl gościnny – Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie

Obsada: Ewa Kasprzyk, Joanna Kurowska, Beata Kawka, Hanna Kochańska, Dariusz Taraszkiewicz

Spektakl opowiada o sześciu spotkaniach Violetty Villas i Kaliny Jędrusik. – To fikcja inspirowana prawdziwymi wydarzeniami oraz postaciami obu artystek. Pięć spośród tych spotkań rzeczywiście miało miejsce: na koncertach, na planie filmu „Dzięcioł” Jerzego Gruzy, podczas tournee po USA z „Podwieczorkiem przy mikrofonie”, w studiu telewizyjnym oraz małym domu kultury pod Warszawą – wymieniał gość „Muzycznej Jedynki”.

12 września: „Smycz„

Bartosz Porczyk, reż. Natalia Korczakowska

Spektakl gościnny – Teatr Polski z Wrocławia

Obsada: Bartosz Porczyk

Autorski spektakl Bartosza Porczyka, zwycięzcy XXVII Przeglądu Piosenki Aktorskiej (2006). Inspiracją przedstawienia była piosenka Smycz zespołu Maanam. Tytułowy przedmiot oraz jego funkcja symbolizują zniewolenie współczesnego człowieka przez jego uzależnienia. Spektakl wykorzystuje krótkie monologi aktorskie, które pomagają połączyć piosenki w spójną całość tematyczną i pozwalają na stopniowe przechodzenie z jednego tematu w drugi. 

13 września: „Kabaret Gentlemen”

Jacek Borkowski i Tomasz Stockinger w przedstawieniu kabaretowym, jakiego jeszcze nie było. Humor, żart, piosenka i dwóch gentlemanów.

14 września: „Kontra„

Wg Sztuki „Detektyw” A. Shaffera

Adaptacja: Błażej Baraniak, reż. Błażej Peszek

Spektakl gościnny – Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie

Występują: Jan Peszek i Błażej Peszek

Pisarz Andrew Wyke zaprasza do swojego domu aktora, Milo Tindla. Przyjacielskie z pozoru spotkanie zmienia się w makabryczną grę, którą panowie toczą między sobą. Ponieważ ta gra nie ma reguł, wszystko jest możliwe. Widz i policja prowadząca śledztwo wpadają w sieć pułapek, zastawionych przez parę wyrafinowanych graczy. Jan Peszek pojawia się w roli kabotyńskiego literata – milionera zdradzanego przez młodą żonę – a Błażej Peszek kreuje postać Jej kochanka, wpadający w pułapkę zastawioną przez zazdrosnego pisarza poczytnych kryminałów.

15 września: „Romeo i Julia”

William Szekspir, reż. Cezary Domagała

Spektakl gościnny – Teatr im. J. Osterwy z Gorzowa Wlkp.

Obsada: Adrianna Góralska, Beata Chorążykiewicz, Anna Łaniewska, Edyta Milczarek, Karolina Miłkowska-Prorok, Marzena Wieczorek, Michał Anioł, Paweł Caban, Jarosław Książek, Jan Mierzyński, Artur Nełkowski, Leszek Perłowski, Krzysztof Tuchalski, Cezary Żołyński, Wojciech Jaworski (gościnnie)

„Tylko miłość ta przez wieki będzie trwać” ten motyw muzyczny rozpoczyna i kończy Szekspirowski dramat „Romeo i Julia” w kolejnej interpretacji scenicznej Cezarego Domagały z przejmującą muzyką Pawła Steczka (lider zespołu Button Hackers). Kilkanaście piosenek oraz budujące napięcie motywy muzyczne, brzmiące współcześnie, są istotnym nośnikiem tego spektaklu.

Źródło: Lubuski Teatr


idn2220

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603